NEJRYCHLEJŠÍ SUV NA NÜRBURGRINGU JE TEĎ ALFA ROMEO STELVIO A NEBO JE TO CELÉ PODVOD?

Alfa Romeo se nedávno pochlubila videozáznamem svého nejnovějšího SUV v nejvýkonější specifikaci na německém Nürburgringu. Celý okruh se ji podařilo zajet za 7"51.7"" a díky tomu se stává tato Alfa nejrychlejším SUV, které si můžete aktuálně pořídit. 

Celé video je setříháno z více kamer a lidem ze serveru Bridge to Gantry to nedalo a důkladně každý záběr překontrolovali a světe div se přišly hned na několik nesrovnalostí. Některý záběr se ztratil a některý se objevil vícekrát.
Kluci si už určitě celou trať přehrávají ve spaní, protože běžný smrtelník na videu nic zvláštního nemůže spozorovat. Ale díky nim máme tři záběry, které podkopávají důvěryhohnost záznamu.

Hned na začátku je tu situace, kdy jednou části trati projíždí vůz 2x a tím se celý záběr prodlouží o 3s. Možná proto, aby následující záběry nepůsobily tak podezřele.

Před jednou minutou záznamu, když je auto v zatáčce Hocheinchen je "teleportováno" na most Qiddelbacher Höhe. V ten moment je slyšet i změna zvuku motoru, díky jiným otáčkám motoru. Jako důkaz této chyby ve videu může posloužit video Porsche 911 GT2, které zajelo před pár dny okruh pod 7 minut, ale naše SUV tento úsek projede o 4s rychleji :)

Další zvláštní střih přijde po 3 minutách. Za zatáčkou Ex-Mühle se kamera opět změní a auto urazí nereálně dlouhou vzdálenost během vteřiny. Opět je zde Alfa rychlejší o 5s než již zmíněné Porsche.

Celkově nám tedy chybí přibližně 7 sekund záběru, o které by mohl být zkresnen i výsledný čas. Pokud by tomu tak bylo, tak je Stelvio Quadrifoglio na hranici 7:59 a tedy prakticky stejně rychlé, jako Porsche Cayenne Turbo S. A žádný rekord tedy nemáme :)

A teď otázka na závěr? Stálo by za to Alfě takto podvádět, nebo si jen najaly filmařský tým, který to celé dobře nesestříhal? Mít na nějakou chvíli nejrychlejší SUV na trhu může být pro Alfu natolik zásadní, že se k takovému podvodu opravdu mohla uchýlit. Snad se k tomu někdo z Alfy v blízké době vyjádří.

Segment vozů SUV je u zákazníků stále více populární a tak není divu, že se do něj hrnou i automobilky, do kterých bychom to ani neřekli. Pravdou je, že na takové vozy movitá klientela čeká.

Každopádně titul nejrychlejšího SUV brzy překoná připravovaná novinka od Lamborghini. Pod jménem Urus vyjede z továrny 650 koňová bestie. Motor bude pravděpodobně vidlicový osmiválec se dvěma turbodmychadly. S touto hodnotou bude silnější než Bentley Bentayga, které je v současné době nejrychlejším SUV na světě. Zároveň by mělo nové Lamborghini vážit méně, což znamená zajímavé parametry. Připravované SUV prý zvládne sprint na stovku pod 4 sekundy a jeho maximální rychlost přesáhne 300 kilometrů v hodině. Automobilka se zároveň chlubí tím, že se stane nejrychlejším SUV na Nürburgringu.

FOTOGALERIE

Přidat komentář

Komentáře

Poslední komentáře - články

z4-300x250.gif

Designed & created by Zdeněk Valihrach wallydesign.cz