ŠKODA OCTAVIA RS OD ABT MŮŽE MÍT AŽ 315 KONÍ

Stálý úpravce vozů naček Volkswagen, Audi, Seat a Škoda se pochlubil čerstvou novinkou ve své nabídce v podobě modelu Octavia RS.

V loňském roce tato firma oslavila již 120 let své existence. Ze začátku však fugovala jako kovárna a od padesátých let se začala věnovat i automobilům.

ABT Sportsline GmbH se škodovkám věnuje už od devadesátých let, kdy začínali s první generací modelu Octavia. Tentokrát si vzali do parády model Octavia RS s benzinovým motorem 2.0 TSI o nejvyšším výkonu 169 kW (230 k) a točivém momentu 350 N.m.

Pokud budete chtít zakoupit aktuálně nejvýkonější Octavii na trhu budete muset sáhnout po speciálním modelu RS245 přímo od Škodovky, která jak již název napovídá nabízí 245 koní. Když si zavzpomínáte, tak majitelé první generace se museli spokojit s výkonem 180 koní, druhá generace již přinesla 200 koní a třetí nám přináší v případě normální verze 230 koní.

ABT Sportsline GmbH u tohoto přeplňovaného čtyřválce za pomoci elektronického modulu ABT Engine Control a nového výfukového systému HJS dosáhl zvýšení výkonu na 232 kW (315 k) a točivého momentu 450 N.m. Jak se tyto hodnoty projevují na zrychlení, nebo maximální rychlosti už ale výrobce neuvádí.

Kromě motoru pak dostanete od ABT Sportsline GmbH nové stabilizátory a pružiny, které snižují světlou výšku o 20 mm a mají mít především pozitivní vliv na stabilitu vozu ve vyšších rychlostech.

Součásti paketu jsou i nová kola ABT ER-C o rozměrech 8,5 x 19 palců ET45, která obouvají pneumatiky o rozměrech 225/35 R19. Na zimu dostanete kola standardní 18".

Ke všemu dostanete krásné logo ABT, které se rozsvítí na zemi vedle vozu při otevření předních dveří.

FOTOGALERIE

Přidat komentář

Komentáře

Poslední komentáře - články

z4-300x250.gif

Designed & created by Zdeněk Valihrach wallydesign.cz