VOLVO PŘEDSTAVUJE PRVNÍ MODEL SVÉ NOVÉ ZNAČKY POLESTAR

Jak již název napovídá, Polestar 1 je prvním automobilem pod nezávislou značkou Polestar. Ale nenechte se zmást, jak již titulek napovídá brand i nadále zůstává pod křídly Volva. Do této doby firma produkovala jen sportovní vozy švédsko-čínské automobilky. První modely začnou vyjíždět z výrobních linek v polovině roku 2019. Napojení na skupinu Volvo Car Group má maximálně urychlit designové, vývojové a výrobní procesy. Vzhled vozidla již teď připomíná design značky Volva.

Polestar se chce stát samostatnou automobilkou zaměřenou právě na vysoce výkonné elektromobily. Na čistě elektřinu urazí až 150 kilometrů. Polestar se pyšní, že jde o nejdelší vzdálenost mezi hybridně poháněnými automobily. Výkon je naladěn na 600 koňských sil a točivý moment 1.000 N.m.

První model nové značky sdílí modulární platformu SPA. Z poloviny však jde o nový vůz z dílny Polestaru. Ke snížení hmotnosti napomáhá karbonová karoserie, která zároveň zvyšuje její torzní tuhost o 45 %.

Továrny na výrobu jsou v čínském Čcheng-tu. Aktuálně se dokončují a plně budou k dispozici v polovině roku 2018.

Vozy značky Polestar bude možné objednat pouze přes internet na základě dvouletého nebo tříletého předplatného. Mezi výhody patří nulové zálohy, získání předplacených all-inclusive služeb či pronájem náhradního vozidla z nabídky Volva a Polestaru v případě nutnosti servisu. Vše bude zahrnuto v jednom měsíčním poplatku. Objednávat můžete vůz již dnes. Automobilka jsi tak chce ověřit jestli je o vůz zájem.

Polestar 1 je prvním a posledním nositelem hybridního ústrojí této značky. Všechny další modely už budou disponovat čistě elektrickým pohonem. V roce 2019 můžeme očekávat již model Polestar 2, nebo jak jej automobilka pojmenuje. Plánuje se také SUV.

FOTOGALERIE

Přidat komentář

Komentáře

Poslední komentáře - články

z4-300x250.gif

Designed & created by Zdeněk Valihrach wallydesign.cz