JAK SI ZAHRÁT TETRIS NA PALUBNÍM POČÍTAČI?

Skupina GAZ potvrdila přítomnost hry Tetris, která je v palubním počítači GazelleNEXT. Píše se o tom ve sdělení společnosti na Facebooku.

„Systém kontroly vyrábění automobilů GazelleNEXT zahrnuje ohromné množství různých testů. Jedním z nich je prověrka vyobrazení displeje na přístrojovém panelu. V daném případě se tento důležitý úkol skvěle řeší s pomocí hry Tetris," uvádí se ve sdělení.

Uvádí se, že hra umožňuje rychle a s maximální přenosní zhodnotit fungování všech zón displeje linkového počítače. Taková prověrka probíhá od roku 2017.

Ve společnosti zdůraznili, že spuštění Tetrisu během jízdy automobilu není možné.

Společnost GAZ tímto vyjádřením reagovala na video, které se objevilo nedávno na Youtube, ve kterém byl ukázán způsob aktivování hry.

 

Tetris je počítačová hra, kterou vymyslel sovětský programátor Alexej Pažitnov. Hru představili v roce 1984. Smysl hry je v tom, že se musí vytvářet rovné pruhy z padajících cihliček různého tvaru. Hra byla nejdříve vyvinuta pro sovětský počítač Electronika 60 a v roce 1986 ji Vadim Gerasimov portoval na IBM PC. V následujícím roce práva na hru koupila kalifornská firma Spectrum HoloByte a vydala svojí IBM PC verzi s grafikou s ruskými scénami, ve Spojených státech byla velmi úspěšná. Časem byla tato verze portovaná na počítače: Amiga, Amstrad CPC, Amstrad PCW, Apple II, Apple IIgs, Atari ST, BBC Micro, Commodore 64, Electron, Macintosh, MSX, TRS-80 CoCo a ZX Spectrum a teď ji máme i v autech :) 

FOTOGALERIE

Přidat komentář

Komentáře

Poslední komentáře - články

z4-300x250.gif

Designed & created by Zdeněk Valihrach wallydesign.cz