FERRARI PŘIŠLO O OCHRANNOU ZNÁMKU TESTAROSSA. JMÉNO SE MŮŽE OBJEVIT NA HRAČKÁCH, NEBO HOLÍCÍCH STROJCÍCH.

Německá společnost Autec AG nedávno vyhrála spor s automobilkou Ferrari o obchodní značku Testarossa. Společnost Autec AG požádala německé a evropské úřady o zrušení ochranné známky Testarossa, jelikož se jí zdálo, že ji Ferrari již aktivně nevyužívá.

Soud v Düsseldorfu překvapivě rozhodl ve prospěch společnosti Autec AG. Tiskový mluvčí soudu to zdůvodnil tím, že Ferrari v posledních letech dostatečně značku nevyužívalo. Ferrari se samozřejmě proti tomuto rozhodnutí ohradilo s tím, že automobilka poskytuje servisní služby k těmto vozidlům a neustále pro něj vyrábí náhradní díly. Podle soudu však náhradní díly nejsou vyráběny pod označením Testarossa, ale Ferrari.

Ferari se samozřejmě ještě může odvolat k nejvyššímu soudu. Pokud se tak však nestane, nebo by u soudu neuspělo mohlo by Ferrari o toto označení přijít jak v Německu, tak i v Evropě.

Majitel Autec AG Kurt Hesse je takový chytrolín a rád zneužívá úspěšné značky. Jeho společnost např. vyráběla autodráhy pod obchodní značkou Carrera. To se určitě společnosti Porsche nelíbilo, ale nikdy se tato kauza k soudu nedostala.

A k čemu, že Kurt Hesse a jeho společnost Autec AG potřebují označení Testarossa? Podle dostupných informací mají v plánu pod tímto označením vyrábět hračky, kola, elektrokola, koloběžky a dokonce snad i holící strojky.

FOTOGALERIE

Přidat komentář

Komentáře

Poslední komentáře - články

z4-300x250.gif

Designed & created by Zdeněk Valihrach wallydesign.cz